Adószám: 19662927-1-43
Számlaszám: 11705008-20464565
Váltás klasszikus nézetre

Közösségi térként született újjá az egykori magtár Kastélyosdombón

A fejlesztések sorában a Dombó Pajta a következő állomás, amely sokak közös értékek mentén történő összefogásának eredményeként újulhatott meg. A Dombó Pajta nem a múltnak állít emléket, hanem a jövőbe mutat: teret ad a térségben újra induló közösségi életnek, vonzó megállója lehet az egyre nagyobb számban ide érkező turistáknak. A Dombó Pajta azt üzeni, hogy a régi értékeket összefogással, kreativitással meg lehet úgy menteni, hogy ma is értéket teremtsenek a közösségnek.

Az ünnepségen köszönetet mondtunk a pajta megmentéséért, újjáépítésének támogatásáért a BDPST Groupnak. Az egykori kovács pajta közösségi pihenőként való újraálmodásáért a ZDA-Zoboki Építész Irodának. A faluközpont és a pajta környezetének tervezéséért a Pagony Táj- és Kertépítész Irodának. A faluközpont és a pajta környezetének térkövezéséért a Bayer Construct Zrt-nek, továbbá a kivitelező Varga Attilának és csapatának, a Var-Att Kft-nek, akik a térségből valók, és azzal az igényességgel és példaértékű minőségben valósították meg ezt a rekonstrukciót, ahogy az ember a saját közösségének épít.

Az ünnepély részét képező hagyományos szalagátvágás mellett a felújítást támogató BDPST Group képviseletében jelen lévő Tiborcz István igazgatósági elnök és Orbán Ráhel kreatív igazgató a további fejlődés és eredményes közösségépítés jegyében átadták az épület kulcsát Lehel Lászlónak, Segélyszervezetünk elnök-igazgatójának és Kirizs Zsoltnak, Kastélyosdombó polgármesterének, és személyesen beszélt a pajta megújításáról Zoboki Gábor építész is.

Mint ismeretes, legutóbb 2023 telén, a Magyar Falu Program, az Ökumenikus Segélyszervezet és több hazai vállalat összefogásának köszönhetően adtak át országosan is modellértékű fejlesztéseket a kicsiny somogyi falucskában. Ennek keretében a falu központi útszakaszának teljes útfelújítása, a kábelek föld alá helyezése és az érintett ingatlanokhoz történő bekötése, új kandeláberek létesítése, az árkok lefedése, a csapadékvíz elvezetése, teljes csatornázás és a terület tájépítészeti kialakítása valósult meg. Ezen fejlesztésekkel egyidejűleg a faluba telepített új bázisállomással megoldottá vált a térség mobiltelefon és mobilinternet lefedettsége, mely fontos előrelépést jelent a faluban megvalósult turisztikai fejlesztések, társadalmi vállalkozások és a képzőközpont fejlődésének szempontjából is.