“Visszakaphattam a két nagyobb gyermekemet az állami gondozásból!”
Kanyó Erikának 3 gyermeke van, ám az örömteli családi együttlét időszaka csak most kezdődhetett el számukra, hiszen elsőszülött ikerfiai korábban nevelőszülőkhöz kerültek. Áttörő pillanat volt számára, amikor legkisebb gyermeke, Hanna születése után pár nappal a kórházból beköltözhetett a családok átmeneti otthonába Kastélyosdombón, hiszen ennek köszönhetően ismét egyesülhetett a család.
Erika párkapcsolatában bűncselekmény áldozata lett, kicsalták minden megtakarított pénzét, földönfutóvá vált. Az a veszély fenyegette, hogy legkisebb gyermekétől is el kell szakadnia amiatt, hogy nem volt hová hazatérnie a kórházból újszülött kisbabájával.
„A két nagyobb gyermekemet, az 5 éves ikerfiúkat: Bendét és Donátot az elégtelen lakhatási körülményeink és anyagi nehézségeink miatt nevelésbe vették, egy évet töltöttek nevelőszülőnél. Ez volt a legnehezebb!”
– meséli Erika, aki szorgalmasan látogatta a fiúkat, és kérvényezte, hogy a téli szünet idején néhány napot vele tölthessenek az intézményben. A szünet végén a gyerekek nehezen váltak el ismét az édesanyától, aki időközben a Segélyszervezet támogatásával kérvényezte a nevelésbe vétel megszüntetését.
„Hannára napközben vigyáznak az intézmény dolgozói, biztosítva a gyermekfelügyeletet, így én lehetőséget kaptam bekapcsolódni a Segélyszervezet közfoglalkoztatási programjába. Van könyvelői végzettségem, így jelenleg irodai adminisztrátorként támogatom a feladatellátást a szervezetben. Mivel így már jövedelemmel és lakhatással rendelkezem, idén március végén visszakaphattam a két nagyobb gyermekemet az állami gondozásból. Nagyon hálás vagyok ezért.”
Erika az intézményi programok lelkes résztvevője, sőt, a nemrég bevezetett házi készítésű tészta klub főszervezője is, ügyesen tanítja az intézményben élő szülőket a házitészta készítés rejtelmeire. Erika konyhakertet is kért és vállalt, törekszik a mindennapokban arra, hogy minél jobb életet biztosítson a gyermekinek.
„A fiúk rendszeresen járnak gyermekfoglalkozásra, húgukat, Hannát pedig korai fejlesztésre, babatornára hordom itt az intézményben, ahol a gyerekek barátokra is leletek. A szeretetteljes, biztonságot nyújtó közegnek és a foglalkozásoknak hála Bende és Donát már nagyon sokat fejlődtek.”
Segíts te is, hogy minél több hasonló helyzetben lévő, hátrányos helyzetű gyermek felzárkózását támogathassuk fejlesztő foglalkozásainkkal!