Azonnali segítség
1, Ha kapcsolati erőszak áldozata vagy:
- Amennyiben úgy érzed valami, nincs rendben otthon, tudod, hogy kapcsolati erőszak áldozata vagy szeretnél személyesen vagy online beszélgetni erről valakivel, vagy jogász és pszichológus segítségét kérni hívd a hozzád legközelebb lévő regionális Krízisambulanciát. Itt találod a krízisambulanciák elérhetőségeit.
- Ha név nélkül szeretnél segítséget kérni pszichológustól, jogásztól vagy szociális szakembertől, írj üzenetet online anonim tanácsadási felületünkön.
- Amennyiben életveszélyben érzed magad, és azonnali segítségre van szükséged, hívd azonnal a rendőrséget a 107-es telefonszámon.
- Ha krízishelyzetben vagy, és el kell menekülnöd otthonról, keresd az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálatot (OKIT): +36-80-20-5520
- Az elszenvedett bűncselekménnyel kapcsolatban érzelmi, lelki, anyagi és más problémák megoldásában keresd az Áldozatsegítő Szolgálatot (áldozattá vált személyek számára nyújt segítséget):
Budapesti Áldozatsegítő Központ: : +36-1-550-1636; info.budapest@aldozatsegitokozpont.hu
Miskolci Áldozatsegítő Központ: +36-46-303-070; info.miskolc@aldozatsegitokozpont.hu
Szombathelyi Áldozatsegítő Központ: info.szombathely@aldozatsegitokozpont.hu
2, Ha gyereke(i)d bántalmazás áldozatai:
- Gyermekbántalmazás esetén segítséget kérhetsz a gyermekjóléti szolgálatoktól is, amelyek minden településen megtalálhatók. Az önkormányzat pontos címet és telefonszámot tud adni.
- Telefonon is azonnali segítséget tudsz kérni: hívd az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálatot a +36-80-20-5520-as telefonszámon vagy a Kék Vonal Lelkisegélyvonalat (Gyermekkrízis Alapítvány) a 116-000-ás számon (az egész országból ingyenes hívható)!
- Ha gyermeke(i)ddel kell elmenekülnöd otthonról, vannak olyan intézmények (Krízisközpont, Családok Átmeneti Otthona), ahol fogadni tudnak velük együtt. Ennek igénybevételéhez szintén az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálatot hívd a +36-80-20-5520-as telefonszámon!
3, Ha gyerekként bántalmazás áldozata vagy:
Annak az oktatási intézménynek, ahol tanulsz, feladata az is, hogy segítsen neked, ha valamilyen magánéleti problémával állsz szemben. Érdemes végiggondolnod, van-e olyan pedagógus, akiben meg tudsz bízni, és akinek őszintén el mered mondani a nehézségeidet. Vannak olyan iskolák, ahol elérhető szociális munkás, iskolapszichológus, ifjúságvédelmi felelős, akiket azért alkalmaznak, hogy különböző helyzetekben segítsék a tanulókat. Bármelyik felnőtt szakembertől kérheted, hogy kezelje bizalmasan a problémádat. Amennyiben iskolán kívül szeretnél szakembert keresni, fordulhatsz a településeden működő családsegítő központ vagy gyermekjóléti szolgálat munkatársaihoz.
Ha senkihez nem tudsz fordulni problémáddal, keresd telefonon a Kék Vonal Lelkisegélyvonalat (Gyermekkrízis Alapítvány) az egész országból ingyenesen hívható 116-111-es számon vagy az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálatot a 06-80-20-5520-as telefonszámon!
4, Ha segíteni szeretnél valakinek, aki bántalmazás áldozata:
Ne légy közönyös, ha családodban, szomszédságodban arra utaló jelet észlelsz, hogy valakit bántalmaznak. Az időben érkező segítség akár sorsfordító is lehet!
- Amennyibben információkat szeretnél kérni, hogyan tudsz segíteni hívd a regionális krízisambulanciákat – elérhetőségeik ide kattintva nézhetők meg.
- Vagy keresd az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálatot (OKIT): +36-80-20-5520
- Bűncselekménnyel kapcsolatban (a kapcsolati erőszak bűncselekmény) szeretnél bejelentést tenni: Rendőrség: 107 és Telefontanú (bűncselekmények bejelentése): +36-80-555-111