1000 rászoruló gyereknek szervezünk esélyteremtő nyári táborokat
A rekordösszeggel zárult Kapaszkodó adománygyűjtéshez mintegy 270 ezren csatlakoztak
A májusban indított Kapaszkodó adománygyűjtésünk célja, hogy 1000 hazai rászoruló gyermek táboroztatása volt. Az országos összefogás rekordösszeggel zárult, összesen több mint 126 millió forint felajánlás érkezett, amit ezúton is köszönünk mindenkinek, aki csatlakozott a kezdeményezéshez.

Munkatársaink számára a nyári időszak kiemelten fontos, mivel ilyenkor a fejlesztőmunka mellett olyan közösségi élményekkel tölthetik meg a gyerekek nyári szünidejét, amelyekről ők is büszkén számolhatnak majd be társaiknak az iskolakezdés során. A hátrányos helyzetű gyermekek speciális igényeihez szabott tábori élmények és fejlesztőprogramok új lendületet adnak felzárkózásukhoz. Az egész éven át zajló Kapaszkodó program rendszeres foglalkozásaival együtt pedig esélyt kínálnak, hogy a nehéz sorsú gyerekek is megtalálják a helyüket az életben és felnőttként önállóan boldoguljanak.
Táboraink talán abban is különböznek, hogy itt nem csak élményeket kapnak a gyerekek, hanem a hétköznapokban használható tudást is. Nemcsak játszanak, hanem fejlődnek is, többek között például a szociális, digitális vagy éppen a pénzügyi készségek terén. Szakembereink nemcsak felügyeletet biztosítanak, hanem egy elfogadó, támogató, szerető közösséget is a részt vevő gyerekek számára. Ezekben a táborokban a Kapaszkodó program egész éves fejlesztéseire erősítenek rá a munkatársaink.
A napközis és bentlakásos formában szervezett táborokban összesen több mint 1000 nehéz sorsú gyermek vesz részt. Az ország északi és déli, hátrányosabb helyzetű régióiban található intézményeink támogatottjai számára összesen 36 napközis, illetve bentlakásos nyári tábort szervezünk. A 4-18 éves korosztályú gyerekek változatos programokon vehetnek részt a többek között sport, kukta, robotika, mese, természetismeret és kézműves tematikájú táborokban. Egy-egy élményhét pedig az érzelmi, szociális és társas készségek, illetve a közösség, valamint a szociális kompetencia fejlesztésére helyezi a hangsúlyt.