Koronavírus járvány
A koronavírus járvány idején sem engedtük el a rászorulók kezét! A vészhelyzet alatt aktívan segítettük a hátrányos helyzetű családokat, nélkülöző gyermekeket, gondozásra szoruló időseket és a fedélnélkülieket.
Folyamatos szociális és fejlesztő munkánk mellett célkitűzéseink között szerepel, hogy szükség esetén gyors és hatékony segítséget nyújtsunk a természeti csapások és ember okozta krízisek károsultjainak.
Az elmúlt három évtizedben hazánk valamennyi jelentősebb krízishelyzetében segítettük a bajbajutottakat, széles körű összefogást teremtve a gyorssegélytől a kárenyhítésen és helyreállításon át az újrakezdésig.
A koronavírus járvány idején sem engedtük el a rászorulók kezét! A vészhelyzet alatt aktívan segítettük a hátrányos helyzetű családokat, nélkülöző gyermekeket, gondozásra szoruló időseket és a fedélnélkülieket.
2019 júliusában több tucat lakóházban keletkezett jelentős kár a Somogy megyei Lakócsán. A helyszíni felméréseket követően rendkívüli segélyakciót indítottunk: a házak tetőinek helyreállításában nyújtottunk támogatást.
2018. nyarán Szilvásváradon és Nagyvisnyón segítettünk 18 árvízkárosult család otthonának helyreállításában.
Átgondoltan, professzionálisan, nemzetközi sztenderdeknek megfelelve végezzük munkánkat, mivel számunkra a katasztrófák utáni munka a szolidaritás kifejezésén túl komoly, átgondolt szakmai tevékenység is egyben, mely nem ér véget az intenzív médiaérdeklődéssel. Humanitárius munkánkra vonatkozó alapelveinkről itt olvashatsz bővebben.
A közvetlenül a katasztrófa utáni segítségnyújtás célja, hogy az együttérzést, összefogást is közvetítve tudjuk a károsultak alapvető szükségleteit biztosítani. A krízis időszakban való gyors és szakszerű segítségnyújtást követően a bajba került családok mellett maradva, velük közösen kidolgozott kárenyhítési, illetve újjáépítési és fejlesztési programmal segítjük az újrakezdést. Az újjáépítés során arra törekszünk, hogy a károsultak legalább olyan, vagy jobb körülmények közé térjenek vissza, mint amilyenben a katasztrófát megelőzően éltek. Célunk, hogy a katasztrófa után ne csak az okozott károkat hozzuk helyre, hanem lehetőség szerint hosszú távú fejlesztéssel is támogassuk az adott települést, régiót.
A közvetlenül a katasztrófa utáni segítségnyújtás célja, hogy az együttérzést, összefogást is közvetítve tudjuk a károsultak alapvető szükségleteit biztosítani. Munkatársaink a katasztrófa után a lehető leggyorsabban a helyszínre indulnak, hogy azonnali gyorssegélyben részesítsék a károsultakat, és megkezdjék a károk felmérését, a segélyprogram kidolgozását. A koordinációra nagy hangsúlyt fektetve, átgondoltan, nemzetközi sztenderdeknek megfelelve végezzük munkánkat.
A krízisidőszakban való gyors segítségnyújtást követően, szükség esetén a bajba került családok mellett maradva, velük közösen kidolgozott kárenyhítési, illetve újjáépítési és fejlesztési programmal segítjük az újrakezdést.
Fontosnak tartjuk, hogy a katasztrófa után ne csak az okozott károkat hozzuk helyre, hanem amennyiben erre szükség van, hosszú távú fejlesztéssel is támogassuk az adott települést, régiót.